Трамп затвердив імпортні мита на сталь і алюміній

Президент США Дональд Трамп оголосив про затвердження імпортних мит на сталь (25 відсотків) і алюміній (10 відсотків). За його словами, розпорядження не стосується Канади і Мексики.

Як йдеться в розпорядженні Трампа, оприлюдненому Білим домом 8 березня, такий крок пов’язаний із потребами «національної безпеки» США.

У заяві президент США наголошує, що запроваджує тарифи на тіл «агресивної» зовнішньої торгівлі, що становить «загрозу для країни».

Адміністрація Трампа заявила, що такі кроки допоможуть забезпечити довготермінове оздоровлення сталеливарної та алюмінієвої промисловості, що «є обов’язковим для гарантування національної безпеки».

Мита мають набрати чинності через 15 днів і будуть діяти протягом невизначеного періоду.

Президент США оголосив про намір ввести імпортні мита на сталь і алюміній на зустрічі з керівниками 15 найбільших металургійних американських компаній 1 березня.

У відповідь на це Євросоюз заявив, що може вжити заходів і почати стягувати мита на деякі види продукції зі Сполучених Штатів.

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що рішення Трампа тягне за собою ризик серйозного торгового спору між США та рештою світу, включаючи ЄС.

your ad here

коментувати: